ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Właściwi ludzie we właściwym miejscu - dobiegły końca Bioinnowacje 2009

BIO Biznes Finanse Innowacje 2008W poniedziałek 1 czerwca dobiegła końca trzecia edycja konferencji Bioinnowacje 2009. Wydarzenie przez trzy dni trwania odwiedziło ponad 300 uczestników, z których ponad 50 zadeklarowało pomysł na własny bio-biznes przed przyjazdem na konferencję.

Największa impreza branży biotechnologicznej w Europie Środkowej

Bio Forum 20093 czerwca startuje w Łodzi największa impreza biotechnologiczna w Europie Środkowej - BioForum 2009. Liczby mówią same za siebie - ponad 500 przedstawicieli branży z 10 krajów, reprezentujących 70 czołowych firm i instytucji regionu z sektora biotech&pharma, którzy przedstawią najnowsze wyniki 85 prac badawczo-rozwojowych.

Mrówki - rozmnażanie bez samców

Przeprowadzone badania DNA pozwoliły udowodnić, że niektóre gatunki mrówek mogą się składać tylko z samic. Wszystkie znajdujące się w koloni osobniki są wiernymi klonami królowej.

Jagiellońskie Centrum Rozwoju Leków

Jagiellońskie Centrum Rozwoju Leków to kolejny krok na drodze Krakowa w kierunku rozwoju polskiej biotechnologii i farmacji. PM Group, międzynarodowa firma architektoniczna bierze udział w tym unikatowym na skalę kraju przedsięwzięciu. Projekt otrzyma 45 mln zł dofinansowania ze środków unijnych.

Stanowisko ASSB w sprawie GMO i Ramowego Stanowiska Rządu RP dot. GMO

ASSBAkademickie Stowarzyszenie Studentów Biotechnologii jest stowarzyszeniem, którego fundamentalnym celem jest integracja studentów biotechnologii i innych kierunków uczelni krajowych i zagranicznych, zainteresowanych tą dziedziną wiedzy. Członkowie ASSB angażują się również w poszerzanie wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych i społecznych oraz popularyzowanie jej w społeczeństwie.

Zarządzanie własnością intelektualną podstawą funkcjonowania sektora life science w Polsce

Rozpoczęto rekrutację do pierwszego cyklu szkoleniowego w ramach Projektu "Zarządzanie własnością intelektualną podstawą funkcjonowania sektora life science w Polsce" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Producenci kukurydzy opowiadają się za stosowaniem nowoczesnych technologii w rolnictwie

20 maja 2009 w Poznaniu odbyły się uroczyste obchody 25-lecia Polskiego Związku Producentów Kukurydzy. W trakcie spotkania dyskutowano o najważniejszych problemach w uprawie kukurydzy oraz dostępnych rozwiązaniach, mającym na celu nie tylko zapewnienie dochodowości uprawy kukurydzy, ale przede wszystkim sprostanie rosnącym wymogom tak jakościowym jak i środowiskowym.

Stanowisko Polskiego Związku Producentów Kukurydzy w sprawie GMO

Polski Związek Producentów Kukurydzy (PZPK)Stanowisko Polskiego Związku Producentów Kukurydzy w sprawie organizmów genetycznie modyfikowanych przyjęte podczas Walnego Zebrania w dniu 20 maja 2009.

Doborowa obsada Bio Business School

Patrici Barclay, dr Rachel Kreisberg (współzałożycielka Israeli National Center of Bioinformatics Infrastructure COBI, autorka wielu innowacyjnych projektów o międzynarodowej randze), dr Michał Pietraszewski (kierownik zespołów doradczych Centrum Transferu Technologii w Łodzi) dr Grzegorz Urbanek (autor książki Zarządzanie Marką) i Agnieszka Długołęcka - Kurzyk to sprawdzone autorytety, które 6-12 lipca 2009 w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym w Gdyni poprowadzą warsztaty w ramach szkoleń Bio Business School.

Stwórz innowacyjną firmę! Tylko 4 dni do Bioinnnowacji 2009

BIO Biznes Finanse Innowacje 2008Już w najbliższy weekend odbędzie się w Gdyni oraz Gdańsku największe wydarzenie edukacyjne dla naukowców zainteresowanych komercjalizacją własnych osiągnięć i wyników prac badawczych. W konferencji weźmie udział około 200 osób z całej Polski. Organizatorów cieszy fakt, że aż 50 osób przyjeżdża na konferencje z gotowym pomysłem na biznes. Nie są to projekty badawcze ale często pomysły na kolejne firmy typu start-up, które mogą powstać w najbliższych latach.

BioPartnering - kontakty siłą napędową biogospodarki

Nowością, a zarazem główną atrakcją tegorocznego BioForum będzie BioPartnering. To nowatorskie rozwiązanie daje możliwość bezpośrednich spotkań potencjalnych partnerów naukowo-biznesowych. BioPartnering realizuje przesłanie BioForum 2009 - umożliwia i promuje dialog pomiędzy nauką a biznesem w sektorze LifeScience, kluczowy dla podtrzymania dynamiki rozwoju obu tych dziedzin.

Przemysł paszowy niezadowolony z europejskiej polityki w sprawie GMO

Europejscy producenci żywego inwentarza stają przed bardzo poważnym problemem konkurencyjności, który jest wynikiem niemożliwości zabezpieczenia do produkcji pasz odpowiednich surowców w rozsądnych cenach, zawierających mniej niż 0,9% GMO - powiedział prezes FEFAC, Europejskiej Federacji Producentów Pasz.

Bio Business School szansą dla młodych naukowców sektora Life Science

Pomorski Park Naukowo Technologiczny razem z Pro-Science.eu uruchamiają elitarne szkolenia Bio Business School. Celem szkolenia jest wykształcenie grupy osób mogącej w przyszłości skutecznie działać na rzecz lepszej współpracy nauki z gospodarką. Bio Business School odbędzie się 6-12 lipca 2009.

RNA samo powielające i samo tworzące się

Jednym z podstawowych objawów życia jest możliwość rozmnażania się, powielania swoich kopi i przekazywania informacji do następnych pokoleń. Proces ten przyjmuje się także jako podstawy początku życia. Według różnych koncepcji cząstką, która jako pierwsza mogła sprostać tym zadaniom było RNA (kwas rybonukleinowy).

Pierwsze komercyjne badania diagnostyczne w Polsce przy wykorzystaniu mikromacierzy DNA

mikromacierz dnaCentrum Badań DNA z Poznania jest pierwszą instytucją w Polsce oferującą komercyjne badania diagnostyczne chorób i predyspozycji genetycznych przy wykorzystaniu mikromacierzy DNA. W testach diagnostycznych stosowane są mikromacierze typu SNP w technologii APEX, umożliwiające badanie setek fragmentów DNA i występujących w nich mutacji w jednym eksperymencie.

123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172