ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

BIOTECHNICA 2010

BIOTECHNICA 2008Firmy z sektora biotechnologii wybierają targi BIOTECHNICA jako platformę prezentacji nowych rozwiązań i nawiązywania kontaktów. W październiku (5-7 październik 2010) do Hanoweru przyjadą wystawcy i goście z całego świata, by spotkać się na międzynarodowej imprezie branżowej organizowanej przez Deutsche Messe.

„W tym roku pokazane zostanie wiele przełomowych innowacji z zakresu biotechnologii oraz nauk przyrodniczych i medycznych” – powiedział Stephan Ph. Kühne z zarządu Deutsche Messe. Swe osiągnięcia i nowe produkty zaprezentują tam zarówno małe firmy o wąskich specjalizacjach, jak i międzynarodowe koncerny – liderzy na rynku. Wśród wystawców znajdą się między innymi: Eppendorf, Qiagen, Sartorius i Thermo Fisher Scientific. „Obserwujemy ogromne zainteresowanie udziałem w targach ze strony firm z sektora biotechnologii – chcą one przyjechać do Hanoweru, by skorzystać ze skutecznej platformy nawiązania nowych kontaktów biznesowych, jaką z pewnością jest BIOTECHNICA” - podkreślił Stephan Ph. Kühne. Targi wzbogacone zostaną w tym roku bogatym programem konferencji, w ramach których wystąpi ponad 500 ekspertów – naukowców, polityków i przedstawicieli biznesu z całego świata.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonają w tym roku: Chris Viehbacher, prezes zarządu koncernu Sanofi-Aventis, Jörg Bode, minister ds. gospodarki, pracy i transportu landu Dolnej Saksonii oraz dr Maharaj Kishan Bhan sekretarz ds. biotechnologii w indyjskim ministerstwie nauki i technologii. Jako gość specjalny zaproszony został również John Dalli, komisarz UE ds. zdrowia i ochrony konsumentów. Podczas uroczystości już po raz ósmy wręczona zostanie przyznawana przez Deutsche Messe nagroda EUROPEAN BIOTECHNICA AWARD. To wyróżnienie przekazane zostanie - wraz z dotacją w wysokości 75 000 euro - jednej z europejskich firm z sektora biotechnologii, której skutecznie udało się połączyć innowacyjność z sukcesem rynkowym.

W centrum uwagi tegorocznej edycji targów BIOTECHNICA znajdą się rozwiązania biotechnologiczne wykorzystywane w medycynie, przemyśle farmaceutycznym i spożywczym, w produkcji rolnej, przemyśle i ochronie środowiska, a także biotechnika, urządzenia laboratoryjne i usługi branżowe. „W programie imprezy uwzględniono wszystkie obszary tematyczne kluczowe dla naszej branży” - powiedziała Viola Bronsema z zarządu Niemieckiego Związku Przemysłu Biotechnologicznego. Podkreśliła też, że formuła imprezy - połączenie wystawy, konferencji i platformy networkingowej - stwarza firmom z branży doskonałą możliwość do prezentacji swojej oferty produktów i usług, nawiązania nowych kontaktów, dyskusji o modelach biznesowych i formach współpracy oraz zdobycia wiedzy o najnowszych osiągnięciach naukowych. „Każdy, komu zależy na poznaniu trendów w branży, kto szuka inspiracji do dalszego rozwoju i wiedzy o innowacjach, przyjedzie na targi BIOTECHNICA” - powiedział Stephan Kühne z zarządu Deutsche Messe. Zwłaszcza, że w tym roku znacznie wzbogacone i poszerzone zostaną tak ważne obszary tematyczne, jak bioinformatyka, wyniki prac badawczo-rozwojowych oraz technologie w laboratoriach i w procesach produkcyjnych. Więcej uwagi poświęcone zostanie też innowacjom dla przemysłu farmaceutycznego. Celem organizatorów jest wzmocnienie współpracy między tą gałęzią przemysłu i sektorem biotechnologii - dlatego w tym roku w ramach targów po raz pierwszy zorganizowany zostanie pokaz specjalny pod hasłem „Pharmatech”.

Sukces elastycznej i interdyscyplinarnej koncepcji targów BIOTECHNICA

Dla wielu liderów branży targi BIOTECHNICA to sprawdzona platforma spotkań z partnerami i klientami z całego świata, miejsce rozmów biznesowych i wymiany doświadczeń oraz okazja, by zdobyć wiedzę o najnowszych trendach, technologiach i innowacjach. Przyjeżdżają oni co roku do Hanoweru również dlatego, że impreza wciąż się zmienia i dynamicznie dostosowuje do potrzeb rynku. „Dzięki naszym kontaktom jesteśmy blisko firm z sektora biotechnologii: na bieżąco obserwujemy nowe tendencje na rynku. Wiedzę tę wykorzystujemy do dostosowywania koncepcji imprezy do rzeczywistych potrzeb wystawców i zwiedzających: kolejne edycje planujemy z uwzględnieniem wymagań poszczególnych grup docelowych. Targi BIOTECHNICA to doskonały barometr nastrojów w branży” - wyjaśnia Stephan Ph. Kühne.

Międzynarodowa konferencja branżowa w ramach targów BIOTECHNICA: bogaty program wystąpień wzbogacający tematykę targów

W tym roku jeszcze większy nacisk położono na wzajemną synergię wystawy i konferencji w ramach imprezy BIOTECHNICA. Tematyka wystąpień uzupełni i wzbogaci program targów: rozwiązania prezentowane na stoiskach zostaną szczegółowo omówione w ramach konferencji, a w czasie organizowanych w poszczególnych halach dodatkowych pokazów specjalnych zobaczyć będzie można jeszcze więcej przełomowych innowacji. W centrum uwagi znajdą się między innymi metody zapobiegawcze oraz regeneracyjne w medycynie: V Międzynarodowy Kongres Medycyny Regeneratywnej i Prewencyjnej (5th World Congress on Preventive and Regenerative Medicine, WCPRM) po raz pierwszy odbędzie się w ramach targów BIOTECHNICA. Swoją obecność na tej prestiżowej imprezie zapowiedziało ponad 800 międzynarodowej sławy ekspertów, praktyków i naukowców.

Kolejna tegoroczna premiera to poświęcona diagnostyce molekularnej konferencja i towarzysząca jej wystawa specjalna pod hasłem „Molecular Diagnostics Europe“. Jest to wspólny projekt organizatorów targów BIOTECHNICA i amerykańskiego instytutu medycznego US-Cambridge Healthtech Institute (CHI). Zaprezentowane zostaną na niej nowe metody i narzędzia wykorzystywane w diagnostyce molekularnej.

Również obszar poświęcony bioinformatyce zostanie w tym roku znacząco rozszerzony i wzbogacony o imprezy towarzyszące: wystawę poświęconą różnym zastosowaniom metod bioinformatycznych oraz liczne wykłady ekspertów. W ramach kolejnej konferencji na targach BIOTECHNICA - „PEGS Europe“ - omówione zostaną techniki i metody stosowane do pobudzania ekspresji białek i ich oczyszczania oraz do stymulacji przeciwciał. W centrum uwagi na tegorocznej edycji imprezy znajdzie się też tematyka związana z technologiami jutra w przemyśle spożywczym, analizą molekularną żywności, komórkami macierzystymi, biobankami, a także z medycyną sądową i z możliwością pozyskiwania funduszy na działalność w sektorze biotechnologii. Firmy zainteresowane networkingiem, pozyskiwaniem kontrahentów i nawiązywaniem nowych kontaktów biznesowych zapraszamy na „BIOTECHNICA Partnering“, zaś osoby chcące pozyskać informacje o możliwościach rozwoju zawodowego i kariery - na „Jobvector Career Day“.

Źródło: informacja prasowa Deutsche Messe AG