ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

CITTRU: Od wiedzy przez innowacje po biznes

Trzecie Dni Przedsiębiorczości UJOd wiedzy przez innowacje po biznes - trzecie DNI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI zakończone. Humaniści najlepsi w biznesie! Tak nieoczekiwanie zakończyła się gra ekonomiczna Teleport 2010 odbywająca się w trakcie trzecich Dni Przedsiębiorczości, zorganizowanych przez działające na UJ - Centrum Innowacji (CITTRU).

Pięć dużych paneli dyskusyjnych, specjalistyczne warsztaty dotyczące m.in. nowoczesnego marketingu lub zarządzania biznesowymi projektami oraz wspomniana gra ekonomiczna składały się na tegoroczne Dni Przedsiębiorczości. Każdy mniej lub bardziej zainteresowany własnym biznesem, innowacyjnością, nowymi trendami na rynku, poszukiwaniem finansowania mógł znaleźć coś dla siebie.

Wszystkie te wydarzenie odbywały się pod hasłem WIEDZA (biznes oparty na naukowych pasjach), INNOWACJE (nowe pomysły, oryginalna komunikacja, nowatorska organizacja firmy) i BIZNES (młodzi przedsiębiorcy oraz ich dylematy, osiągnięcia, kariery).

A wspomniany sukces humanistów? Był zaskoczeniem, choć od początku gry ich drużyna plasowała się w czołówce wyprzedzając doktorantów i studentów nauk przyrodniczych. Pasjonująca była rozgrywka finałowa. Dosłownie rzutem na taśmę humaniści wyprzedzili przedstawicieli biznesu (Capgemini, Motorola, Onet DreamLab). I okazało się, że filologowie, prawnicy i filozofowie są sprawnym rachmistrzami, strategami i menadżerami. Gratulujemy sukcesu a osoby z naukowymi pomysłami na biznes zapraszamy do CITTRU.

WIĘCEJ INFORMACJI ORAZ ZDJĘCIA: www.cittru.uj.edu.pl/?q=pl/node/438/

Kilka cytatów ze spotkań i warsztatów:
"Dopiero kontakt z rynkiem pokazał mi, że socjologia, moja dyscyplina naukowa, może być Hi-Tech. Znajomość jej zagadnień może przełożyć się na biznesowe działania. Dla naukowca taki kontakt jest bardzo inspirujący".
prof. Jarosław Górniak
w trakcie panelu "Naukowcy w biznesie"

"Naukowcy reprezentujący dziedziny ścisłe kształceni są w wąskich specjalizacjach. Nie są oni przygotowani do kontaktów z biznesem"
Magdalena Kulczycka, biotechnolog,
założycielka firmy MicroBioLab

"Sądzę, że jeszcze dużo pracy przed funduszami inwestycyjnymi, ale i przed naukowcami, aby pokonać mentalne bariery niezrozumienia, niewiedzy oraz braku zaufania"
Piotr Kłodnicki dyrektor MCI BioVentures
w trakcie panelu "Gdy nie wiadomo o co chodzi..."

"Nie zdecydowałbym się na założenie własnej firmy, gdybym wcześniej nie miał choć jednego klienta"
Michał Chrzanowski, założyciel firmy Inquisio
w trakcie dyskusji "Młodzi przedsiębiorcy w realu"