ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Podsumowanie obrad II Kopernikańskiego Sympozjum Studentów Nauk Przyrodniczych

W niedzielę, 11 marca 2012 r., dobiegły końca obrady II Kopernikańskiego Sympozjum Studentów Nauk Przyrodniczych, organizowanego przez Koła Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (Studenckie Koło Naukowe Biologów, Studenckie Koło Naukowe Biotechnologii, Studenckie Koło Naukowe Geografów, Studenckie Koło Naukowe Chemików, Koło Naukowe Studentów Fizyki, Koło Naukowe Studentów Astronomii). Celem obrad było propagowanie interdyscyplinarnego podejścia do badań poprzez wymianę myśli między akademicką społecznością młodych naukowców kierunków przyrodniczych. Gorąco wierzymy, że cel ten został zrealizowany.

Sympozjum zgromadziło blisko 200 Uczestników, którzy przybyli do Torunia z całej Polski, w tym m.in. z Warszawy, Krakowa, Gdańska, Poznania, Wrocławia czy Bydgoszczy. W trzech blokach tematycznych (Biologiczno-Biotechnologicznym, Geograficzno-Ekologicznym oraz Chemiczno-Fizyczno-Astronomicznym) przedstawiali Oni tematykę prowadzonych przez siebie prac badawczych oraz podsumowywali wiedzę dotyczącą swoich zainteresowań. W bloku Biologiczno-Biotechnologicznym oraz Geograficzno-Ekologicznym było po 27 prelekcji, a w bloku Chemiczno-Fizyczno-Astronomicznym - 23.

W ramach sympozjum odbyły się dwie sesje posterowe, w czasie których plakaty biologów, biotechnologów, geografów, chemików, fizyków, astronomów i przedstawicieli pokrewnych dziedzin umieszczone były obok siebie, co miało za zadanie zapewnić wymianę myśli między młodymi badaczami przybyłymi z całej Polski. W każdej z dwóch sesji posterowej zaprezentowano 38 plakatów. Najlepsze prelekcje oraz plakaty zostały nagrodzone przez Sponsora sympozjum, tj. przez Wydawnictwo Naukowe PWN.

Uczestnicy sympozjum mieli okazję zawrzeć nowe znajomości dzięki zaplanowanej imprezie integracyjnej, a także poznać bliżej Toruń na zorganizowanym przez Koła UMK zwiedzaniu Starówki. Mamy nadzieję, że pozwoliło to przybliżyć klimat naszego miasta i zachęciło do ponownego odwiedzenia Grodu Kopernika.

Wypełnione przez Uczestników ankiety dotyczące Sympozjum wskazują, że za organizację przedsięwzięcia przyznali Oni średnio 4,23 punktu w akademickiej skali ocen. Chcielibyśmy serdecznie podziękować za tak pozytywny odbiór tego, co z dużym zaangażowaniem przygotowywaliśmy przez wiele miesięcy. Warto także nadmienić, że II edycja KSSNP była pierwszą edycją ogólnopolską. Ankiety wskazały także kierunek zmian, w którym będziemy starali się podążać w kolejnych latach.

Wszystkich chętnych do udziału w ciekawych i pouczających obradach zapraszamy do odwiedzenia Torunia już za rok! Zachęcamy także do odwiedzenia oficjalnej strony KSSNP (www.sympozjum.umk.pl) i zapoznania się z galerią zdjęć.