ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes
Aktualności biotechnologiczne

Aktualności biotechnologiczne

Sensor oparty na DNA wykrywa jony uranu

Naukowcy z Uniwersytetu w Illinois stworzyli jednorazowego użytku, prosty sensor wykrywający niebezpieczne jony uranu, z dokładnością jaka konkuruje z innymi o wiele bardziej wyszukanymi instrumentami laboratoryjnymi. Zapewnia on szybki, miejscowy test szacujący zanieczyszczenie danego środowiska uranem. Wyniki ich pracy zostały opublikowane w The Proceedings of the National Academy of Science.

Seminarium: Ethics and IP in Life Sciences

Etyka, prawo, biotechnologia: Czy wszystko można opatentować? Między innymi tym zagadnieniem zajmą się uczestnicy organizowanego przez Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu (CITTRU) seminarium naukowego "Ethics and IP in Life Sciences", które odbędzie się 9 marca 2007 w Krakowie (Hotel pod Wawelem, Pl. Na Groblach 22).

Biotechnologia a ochrona środowiska - debata KNBiotech

W trosce o przepływ informacji oraz świadomość obywateli i konsumentów w kwestii genetycznie zmodyfikowanych organizmów pragniemy zaproponować Państwu wzięcie udziału w krótkiej debacie dotyczącej biotechnologii a ochrony środowiska, którą przeprowadzimy na terenie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w dniu 21 stycznia 2007 w godzinach 13-15 w budynku 23 w aulach 1 i 2.

Atak klonów! Ratunek czy zagłada? - debata studentów PG

Atak Klonów! Ratunek czy zagłada? – nad nowymi wyzwaniami biotechnologii debatować będą 20 stycznia 2007 studenci Politechniki Gdańsk zrzeszeni w Kole Studentów Biotechnologii oraz zaproszeni przez nich goście.

Wyniki eliminacji do XIX Konkursu Prac Młodych Naukowców UE

Praca poświęcona badaniom nad kryształami pewnego związku chemicznego o własnościach nadprzewodnika, własny odczynnik służący do badania struktury przestrzennej białek oraz badania wpływu pracy elektrowni węglowych na stężenie w środowisku izotopów radioaktywnych będą reprezentować Polskę w międzynarodowym finale XIX Konkursu Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej 2007.

Zobaczyć gen, chromosom i genom...

Specjalistka w cytogenetyce roślin, prof. Jolanta Małuszyńska będzie gościem kolejnego spotkania popularnonaukowego Wszechnicy PAN. 9 stycznia 2007 badaczka zaprezentuje wykład pt. "Zobaczyć gen, chromosom i genom - czyli badania cytogenetyki molekularnej".

Największe wydarzenia naukowe 2006 wg Science

Udowodnienie hipotezy Poincarego zostało uznane przez tygodnik "Science" za największe wydarzenie naukowe roku 2006. Wymienione zostały także nowe techniki rozszyfrowywania i analizy DNA, które pozwoliły uzyskać informacje genetyczne dotyczące mamutów i człowieka neandertalskiego, nowa klasa małych cząsteczek RNA - piRNA (piwi-interacting RNA), oszustwa popełnione przez Woo Suk Hwanga i jego kolegów.

Borlaug Fellows Program 2007

Rozpoczęła się kolejna edycja programu stypendialnego pod nazwą Norman E. Borlaug International Agricultural Science and Technology Fellows Program for Poland na rok 2007 - ogłasza Biuro Rolne ambasady amerykańskiej.

Doktorat w Niemczech

Doktorat w NiemczechNa stronie Polskiej Federacji Biotechnologii została opublikowana broszura informacyjna o studiach doktoranckich w naukach biomedycznych w Niemczech autorstwa Huberta Ludwiczaka w wersji na rok 2007. Skierowana jest ona do polskich studentów oraz absolwentów studiów medycznych i przyrodniczych, którzy myślą o doktoracie w Niemczech. Poradnik wyjaśnia, jak wybrać odpowiednią dla siebie ofertę studiów doktoranckich, jakie dokumenty należy wysłać oraz jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Polskie Noble 2006 rozdane

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej po raz piętnasty przyznała nagrody za wybitne osiągnięcia i odkrycia naukowe, uznawane za najważniejsze wyróżnienie naukowe w Polsce, nazywane także polskim Noblem. Nagrodę w obszarze nauk przyrodniczych i medycznych otrzymał prof. dr hab. Mariusz Z. Ratajczak z Zakładu Fizjologii Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie oraz z Uniwersytetu w Louisville za odkrycie w szpiku kostnym oraz krwi pępowinowej komórek funkcjonalnie przypominających macierzyste komórki zarodkowe.

123456789101112131415161718