Biotechnologia UMCS Lublin
Uczelnia: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Wydział: Biologii i Nauk o Ziemii
Kierunek: biotechnologia
Typ: 5-letnie jednolite magisterskie studia stacjonarne
Tytuł: magister
Informacje: Biotechnologia UMCS Lublin
Po szczegółowe informacje nt. rekrutacji na kierunek: biotechnologia, na: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, przejd na stronę www uczelni.
Opinie Biotechnologia UMCS Lublin
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
marta | 2012-12-06
Matt | 2009-05-21
Śpieszę donieść, że na UMCSie powstają właśnie dwie specjalizacje:
biotechnologia medyczna
biotechnologia ogólna
Powstają na studiach magisterskich. Mamy być pierwszym rokiem, który będzie wybierał specjalizację (kończę II rok).
Pozdrawiam
Mateusz
Dudek | 2009-03-07
Zdaje się że na mgr nie jest dużo chętnych (na licencjackie spore oblężenie), więc próbuj na UMCS, myślę że nie powinno być problemów ;p Ewentualnie zabezpiecz się jakąś jeszcze uczelnią
Ciekawa | 2009-03-04
Wiem, że z pracą ciężko. I wcale mnie to nie dziwi. Ale po co mi sam licencjat? Magistra trzeba zrobić :P Duże możliwości pracy są za granicą więc jakaś opcja jest. Ja jestem optymistką :D Pozdrawiam niezadowolonych biotechnologów ;-)
Ciekawy | 2009-03-03
A po co ty się tam wybierasz i tak nie znajdziesz w Polsce po tym dobrej pracy, może jako pomoc laboratoryjna do mycia probówek.
Ciekawa | 2009-02-23
Aha, dzięki ;) No to faktycznie szkoda, że nie ma tam specjalności. Ale i tak się tam pewnie nie dostanę... :( Na UP zapewne prędzej się można dostać. Chciałabym jeszcze spytać ile jest mniej więcej osób na jedno miejsce na magisterke z biotechnologii (na UMCSie)? Dzięki z góry za odpowiedź :D
Dudek | 2009-02-21
Na UMCS nie ma specjalności na biotechnologii niestety.
W Lublinie specjalności znajdziesz tylko na UP - specj. rolnicza i specj. medyczna.
Ciekawa | 2009-02-07
Mam pytanie, być może już się powtórzyło, ale nie znalazłam - jakie specjalności kierunku biotechnologii są na tej uczelni?? Chodzi mi o magisterke. Pozdrawiam :)
Dudek | 2008-11-02
Pati, to dlaczego narzekasz że zabrali prawo wykonywania zawodu DL jak analityka to bagno? ;)
Dla bio(techno)logów są dostępne laby mikrobiologiczne w firmach farmaceutycznych, kosmetycznych, itp gdzie nie musisz być diagnostą. Natomiast nie wyobrażam sobie mikrobiologa po UMCS w labie medycznym... skończyłem UMCS i naprawdę widzę różnice w profilu zawodowym na uczelni medycznej i uniwersytecie. To po prostu dwa inne światy :)
Pati | 2008-10-29
Z doświadczenia wiem jednak, że biolodzy o specjalności mikrobiologia są zdecydowanie lepiej przygotowani do pracy w laboratorium mikrobiologicznym. Odnośnie analityki to uważam, że to jedno wielkie bagno. Studia ciężkie, praca ciężka, ryzyko zakażenia, ciągłe doskonalenie zawodowe a zarobki w większym mieście w granicach 1500zł, porównywalnie z pensją kasjera w markecie.
Dudek | 2008-10-01
Pati, studia na Uniwerku Medycznym są drogie (za drogie). Przykładowo wieczorowa analityka med. w UM w Lublinie to 12 tys. zł za rok (stomatologia 18 tys.). Ceny kosmos, ale koszty studiów któe ponosi uczelnia też niemałe.
Fakt, że po samej mikrobiologii w klinicznym labie mikrobiologicznym nie znajdziesz pracy jako diagnosta. Za to w firmach np. kosmetycznych, kontroli jakości wpis do Krajowego Rejestru Diagnostów Laboratoryjnych nie jest wymagany.
Jednak uważam, że studia podyplomowe są potrzebne biologowi/farmaceucie/chemikowi do zostania Diagnostą Lab. Znam przygotowanie absolwentów kierunków niemedycznych do zawodu, bo jestem absolwentem 5- letniego biotechu UMCS, jak też 5-letniej analityki medycznej na AM Lublin :)
Pati | 2008-06-17
Szczerze odradzam wyboru specjalności mikrobiologia na kierunku biologia UMCS zdecydowanie lepiej wybrać biologię ogólną lub środowiskową.
Bardzo dużo nauki a póżniej praktycznie zero szans na znalezienie pracy w laboratorium, a już napewno nie w klinicznym, nawet w pracowni mikrobiologi (ewentualnie na stanowisko technika). Niestety w Polsce
(i tylko w Polsce) trzeba mieć tytuł diagnosty laboratoryjnego, który otrzymują tylko absolwenci analityki medycznej lub biolodzy i chemicy po podyplomówce z analityki za bardzo duże pieniądze ( dobry biznes). Skoro tak KiDL-owi zależy na wyrównaniu różnic programowych to dlaczego te studia nie kosztują np. 500 zł?
Każdy pracodawca w laboratorium wymaga tego tytułu inikt nie patrzy na specjalizację tylko na kierunek. Szkoda, że takłatwo odebrano nam prawo wykonywania zawodu i nikt się tym nie przejmuje!!!!!!!!!!!
Matt | 2008-04-17
Nina, czy mogłabyś przybliżyć nieco profil badawczy zakładu? W sumie biologia molekularna jest ciekawa, ale wiem na pewno, że chciałbym w przyszłości zająć się czymś związanym z medycyną, szukaniem genów chorób czy coś w tym stylu (zastanawiam się także nad immunologią).
Nina | 2008-02-21
Czesc Ismena,
Ja skonczylam mikrobiologie na UMCS i robilam prace w zakladzie biologii molekularnej, bardzo milo wspomnam ten okres, i goraco polecam robienie tam pracy. Wszystko odbylo sie bez problemu i bez stresowo, a praca ciekawa. Opiekunowie sa bardzo mili, takze jesli masz dosc dobra srednia to powinnas sie tam dostac, poniewaz glownie srednia ocen
jest brana pod uwage.
ismena | 2007-11-11
witam mamy pytanie dotyczące wyboru pracy magisterskiej
jestem na 3 roku i niedlugo czeka mnie ten wybor ale nie wiem jaki zaklad wybrac zeby miec pewnosc ze nie wyladuje na biologii ogolnej jak to miala miejsce w poprzednich latach myslalam o biologii molekularnej ale nic nie wiem o tym zakladzie jacy ludzie tam sa i jak tam pisze sie prace bede wdzieczna za wskazówki pozdrawiam
biotechnolog | 2007-01-04
Hej.Ciesze sie,że mój wpis będzie pierwszym w 2007 roku.Zycze Wszystkim,aby Nowy Rok był co najmniej tak dobry jak 2006.Zycze wielu sukcesów,wytrwałosci i powodzenia.Pozdrawiam cały wydział BiNOZ UMCSu, a przede wszystkim wszystkich studentów:)))....
---
Moderator
dziękujemy za życzenia, prosimy o komentarz studiów biotechnologicznych na UMCS w Lublinie :)
Marcin | 2006-12-02
Praktyki na UMCS najlepiej zorganizować sobie samemu, czyli szukamy firmy/laboratorium w którym możemy odbyć 4-tygodniową praktykę. Firma z uczelnią (poprzez dziekanat i opiekuna praktyk/roku) podpisuje stosowną umowę.
Jeżeli samemu nie potrafi się zorganizować ów praktyk to wtedy pomoże opiekun. Można dostać od opiekuna też spis firm/laboratoriów z okolicy, które mogą ewentualnie przyjąć na praktyki.
Zapraszam na Forum, tam trochę już o praktykach pisaliśmy.
botten | 2006-12-01
czesc wszystkim! czy ktos moglby mi powiedziec cos na temat praktyk ktore czekaja nas na czwartym roku. czy to my sami mamy sobie cos znalezc czy uczelnia nam zapewni miejsce gdzie mozemy je odbywac.i jka dlugo maja trwac takie praktyki
Karoola | 2006-11-27
wiecej informacji mozna tez zaczerpnąć ze strony koła- www.mikron.umcs.lublin.pl ale musisz sie zalogowac zeby miec dostep do wszytkich wiadomosci na tej stronie. jesli masz ochote to uwaznie rozgladaj sie za kartkami z datami spotkania, Admin ma racje, sa wywieszane przed kazdym spotkaniem na tablicach ogloszen. pozdrawiam:)
Sarenka | 2006-11-25
Koło Biotechnologów UMCS. Chcialabym uzyskac informacje na temat tego koła naukowego, czym sie zajmuje itp, i jak sie tam dostać. Nie widzialam żadnego ogłoszenia na uczeli, czy wogle było jakies spotkanie organizacyjne? prosze o odp:)
---
Dział z kołami naukowymi: http://www.biotechnolog.pl/kolo-naukowe-5.htm
spotkania są co 1-2 tygodnia, za każdym razem kilka dni wcześniej są wywieszane przy wszystkich (dwóch) wejściach do wydziału oraz na tablicy ogłoszeń są kartki z informacją gdzie i o której godzinie, więc coś słabo się rozglądasz :) w tym semestrze było już chyba 5 spotkań, można się zapisać na każdym z nich...