Biotechnologia UP Lublin
Uczelnia: Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Wydział: Wydziale Nauk o Żywności i Biotechnologii
Kierunek: biotechnologia
Typ: dwustopniowe, dzienne i wieczorowe
Tytuł: magister inżynier
Informacje: Biotechnologia UP Lublin
Po szczegółowe informacje nt. rekrutacji na kierunek: biotechnologia, na: Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, przejd na stronę www uczelni.
Opinie Biotechnologia UP Lublin
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
karla | 2009-12-16
qwerty | 2009-12-08
Do Pati: proszę się zapoznać ze statutem uczelni.
pati | 2009-11-30
z tego co się orientuję to z momentem nadania naszej akademii miana uniwersytetu nie ma już inż teraz jest tylko licencjat, więc raczej się nie opłaca...
studentka | 2009-10-15
Hej, myślicie, że opłacałoby się przenieść po 1 roku studiów biotech umcs na UP? Tytuł inż to jednak nie to samo co licencjat, nie wiem tylko jak to wygląda w praktyce, czy to się opłaca (przedmioty, wybór specjalizacji). Byłabym wdzięczna za parę wskazówek Studentów UP :) z góry dzięki!
abc | 2009-10-13
nie ma przedmiotu o takiej nazwie w programie studiów ani inżynierskich 3,5 letnich ani magisterkich 1,5!!!
xyz | 2009-09-26
Do Absolwent: obecnie już prof. Krzysztofa Kowalczyka
Absolwent | 2009-09-25
Jest i była Inżynieria GENETYCZNA u Dr hab. Kowalczyka!!!
Ja | 2009-09-22
drogi studencie, to tylko kwestia nazwy
nie ma przedmiotu o takiej nazwie, ale jesli chodzi o realizowany w ramach tego przedmiotu program to masz go w nadmiarze na wielu innych zajęciach
student1 | 2009-09-19
Ale numer jestem na biotechnologii na UP Lublin a w programie studiów nie ma inżynierii genetycznej! porażka! :(
Ciekawa | 2009-02-23
Bardzo mnie zaskoczyła informacja, że nie ma naboru na studia uzupełniające magisterskie. Jestem obecnie na 3 roku biotech na URz (zdobędę tytuł licencjata, a nie inżyniera) i chciałam kontynuować studia właśnie na tej uczelni :( No trudno ....
student | 2008-11-26
A więc blok medyczny różni się od rolniczego jak na razie tym, że niektóre przedmioty są realizowane wg. tzw. kursu rozszezonego a inne podstawowego na medycznym i odwrotnie na rozliczym. Blok medyczny jak na razie ma wspólnego z medycyną tylko tzw. przez studentów leki, czyli Biotechnologia w diagnostyce i leczeniu oraz trochę Technik molekularnych, na których to ćw. awiliśmy się raz na DNA ludzkim (czytaj własnym), a innym razem na roślinnym. Możliwe że w tym semestrze coś jeszcze będzie na Wirusologii ( druga połowa wykładów i ćwiczeń będzie realizowana na Vet-ie). Enzymy jak to enzymy, a Immunologi i innych tego typu przedmiotów jeszcze nie mieliśmy. Radzę zajrzeć po prostu na plan studiów.
Student | 2008-10-20
A wiec tak . . . jesli planujesz studiować na uzupełniających studiach magisterskich to musze Cie zaskoczyc, mianowicie:
po 1) na chwile obecna nie ma prowadzonego naboru na studia uzupełniające, dlatego że pierwszy rocznik stuidów 2-stopniowych jest obecnie na 3 roku, tak wiec za 1.5 roku odbedzie sie pierwsza rekrutacja na studia uzupełniające. Innaczej byc nie moze gdyz obecny 3 rok jest pierwszym rocznikiem ktory realizuje program 2-stopdniowy.
po 2) Nie wiem gdzie znajdziesz studia niestacjonarne o specjalizacji : biotechnologia żywności i leków. Jak do tej pory Moja Uczelnia nie prowadzi na kierunku Biotechnologia studiów niestacjonarnych - a jedynie studia stacjonarne i wieczorowe. Poza tym nie wyobrażam sobie jak można studiowac taki kierunek zaocznie - nie wspominajac o tym jak mozna w jeden weekend zrobic tyle godzin ćwiczen ile my robimy w tygodniu.
To taka moja prywatna refleksja.
Mam nadzieje Droga Goskins ze udalo mi sie uswiadomic Cie co i jak.
Goskins | 2008-10-19
Witam, mam pytanie jestem na 3 roku stacjonarnej biotechnologii na URz. W tym roku będę broniła pracy licencjackiej a od 2009/2010 mam ochotę starać się na Uniwersytet Przyrodniczy ( Akademie Rolniczą) w Lublinie na niestacjonarne o specjalizacji : biotechnologia żywności i leków. W zwiazku z tym mam kilka pytań do studentów studiujących na tej Uczelni. Czy ciężko się dostać na niestacjonarne o takiej specjalizacji jak biotechnologia żywności i leków? jak często są zjazdy?
I jeszcze takie jedno bardziej rozbudowane pytanie, gdyż wiem że na AR w Lublinie studia na kierunku biotechnologii trwają 3,5 roku i kończą się uzyskaniem tytułu inżyniera. Na mojej uczelni studia I stopnia trwają 3 lata i kończą się uzyskaniem licencjata i czy w związku z tym jak będę chciała dostać się na studia niestacjonarne na AR czy będzie to jakimś problemem?z góry dziękuje za każda podpowiedź :)
ninev | 2008-09-18
nie ma już takiej specializacji jak biotech zwierząt...
ciekawe ile blok medyczny ma wspólnego z tytułową medycyną : jakby ktoś kto na tym będzie mógł się wypowiedzieć za jakies parę miesięcy.. będę wdzięczna :)
AA | 2008-09-13
Może mi ktoś powiedzieć na czym polega biotechnologia zwierząt i co można robić po tych studiach bo nie uzyskałam klarownej odpowiedzi? dzięki z góry :)
agat_ka2 | 2008-06-22
małe uaktualnienie
Teraz po 2 roku są do wybory dwa bloki : Medyczny (zwany wczesniej biotechnologia zwierząt - w tym jest biotechnologia żywności i lekow) oraz blok rolniczy zwany wczesniej biotechnologią roślin ;]
iwcia | 2008-02-13
Dzięki za odpowiedź. Najbardziej podoba mi się biotechnologia zwierząt. Nie za bardzo wiem tylko o co w niej chodzi. Jaką pracę mozna znaleźć po takiej specjalizacji? Ja jestem dopiero na pierwszym roku i nie za bardzo nas informują otym, a ja chciałabym wiedzieć wcześniej. Jeszcze raz dzięki.:)
korvax | 2008-02-12
Obecnie sa 4 specjalizacje:
biotechnologia roślin
----------------- zwierząt
----------------- żywności i leków
----------------- przemysłowa - w tym roku z braku chętnych została zawieszona
iwcia | 2008-02-04
Witam! No właśnie jakie są specjalizacje na biotechnologii?
IV rok | 2008-01-23
Wazna sprawa! Jestem na IV roku - wybieranie specjalizacji: Powstaly cztery z czego jedna zlikwidowali poniewaz malo bylo chetnych... wszystko bylo by ok ale okazalo sie ze z posrod 60 osob jako jedyny nie mam prawa wyboru specjalizacji. Wielkie brawa dla wladz. Porada: radze od 3 roku szukac promotorow bo pozniej jest za pozno!