ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualno¶ci:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualno¶ci biotechnologiczneBiobiznes

Opinie i komentarze Biotechnologia U¦ Katowice

Uniwersytet ¦l±ski w Katowicach

basieńka | 2005-10-04

jestem po Iroku studiów zaocznych na U¦ na biotechnologii; wcale nie jest tak łatwo i nie słuchajcie że studia zaoczne s± łatwiejsze i jest mniej materiału. Egzaminy mamy praktycznie z tego samego materiału co studenci dzienni - sprawdzone po egzaminach; matma jest i ode mnie z roku przez t± matę 80% ludzi było na warunku albo mieli poprawki więc tak prosto nie jest; na temat chemii po prostu tzreba mieć wiedzę z liceum i dołożyć roszkę to co podaj± i zda się spoko na 3. Ogólnie fajnie ale dużo nauki i jak kto¶ chce pracować to ciężko to pogodzić; zajęcia co tydzień i zawsze jaki¶ kolos i to nie jeden; więc nauka nauka ale jest fajnie polecam :)

poly | 2005-10-03
Teraz jestem na III roku i uwazam,ze najtrudniejszy byl 3 semestr, gdzie do wkucia bylo 90% Biochemii Stryera i sporo nauki z zakresu np. mikrobiologii, ale s±dze,ze sa to wlasciwe przedmioty na wlasciwym roku.Co do Twojej chemii, to rzeczywiscie warto jest cos wyniesc z liceum, bo z tego co pamietam nie tlumaczono wielu aspektow zbyt dokladnie-na wykladach nigdy nie przerobiulismy calego materialu, reszte trzeba bylo doczytac i zrozumiec samemu.Bardzo trudny jest np.egzamin z chemii organicznej,ale do przejscia;)Powodzenia!

Hmmm | 2005-09-30
Dopiero zaczynam studia na tym kierunku i pewnie jak nie jedna osoba poważnie zastanawiam sie czy to było dobre wyj¶cie....no ale trudno jak juz jestem to będe sie uczyć. Moim największym jednak problemem zdaje się, że bedzie chemia. Smiało moge powiedzieć, ze w liceum prawie nie istaniała a moja wiedze pozostawia wiele do zyczenia. Czy ktos może mi powiedzieć czy dam rade teraz to wszystko jako¶ nadrobić tak aby pozdawac co trzeba ??

frodzia | 2005-09-25
Też studiuje na U¦ku biotecha teraz będzie III roki i praca licencjacka. Ojjj Ludziki ludziki, biotech potrzebuje kadry wykwalifikowanej, chcecie być dobrymi biotechnologami to się uczcie, mnóstwo czytajcie, aha na U¦ku prym wiod± oczywi¶cie publikacje zagraniczne. Jak masz duż± wiedzę to Cię bior±, jak się obijałe¶ to pracuj w laborze czy szkole. I nie mówcie że nie ma nauki na biotechu...można się uczyć przeciętnie zdwawać, żeby zdać, ale to może się nie przydać w przyszło¶ci. Biotechu trzeba się uczyć samemu nikt nad Tob± stać nie będzie (a zwłaszcza na USiu :) I może dlatego niektórym tu Jednostkom wydaje się że nie ma kucia, wpadnijcie a zobaczycie...wryć Stryer'a w jeden semestr, fajna sprawa :):):) pozdrawiam III rok biotechu U¦ka :):):)

Bestiak | 2005-09-24
heh troszke mnie rozbawily coponiektore komentarze tu:P jestem szczesliwa studentka U¦ia tegoz wydzialu i kierunku, nie jest wcale jakos szczegolnie trudno jak kotos spelnia niezbedne minimum spokojnie poradzi sobie z zaliczeniem wszystkich przedmiotow( bezsenne noce przed sesja przezywa jedynie ten komu sie wczesniej niechcialo niczego zrobic). Co do warunkow lokalowych i dofinansowania owszem bieda z nedza, ale kadra jak najbardziej wykfalifikowana i moze niektorzy osobnicy nieco zdziwaczali:> dobor przedmiotow nieco zakrecony.. :) :)

violka | 2005-09-20
jest troche kucia na pamiec np łacina na zoologii :), no i niektorych rzeczy po prostu nie da sie zroumiec wiec sie wkuwa :), ale naprawde nie jest az tak zle , nie ma co sie bac, wystarczy systematyczna nauka i jush :].

kamikaze lorry driver | 2005-09-20
hmm... nom ciekawe wpisy prez zachwyt do krytyki ^_^ ja osobiscie nie dostalem sie na UWroc. wiec dlatego jestesm na US-iu ale looz:-)jestem genetykiem molekularnym z zamilowania i boje sie ze za duzo tej mojej genetyki tam nie bedzie^_^... nauka hmmm chcesz sie uczyc to sie ucz nie to nie^_^ posssdrafiam sićkich kolegów biotechnologów :-)Cieszyn Rulez!!!

Magda | 2005-09-19
Chciałam jeszcze zapytać czy dobrze zrozumiałam niektóre wypowiedzi:) Tzn. na biotechnologi jest bardzo dużo materiału do wrycia na pamięć?? tak..?? :):):)

Medi | 2005-09-12
Fizyka - nie bylo zle - pisanie sprawzdan bylo ciezkie ale do przejscia, wiec fizyka az tak sie nie martwcie - da sie przezyc!

miki | 2005-09-12
a jak z fizyk±? trzeba mieć do¶ć solidne podstawy?

viola | 2005-09-11
z chemia jest tak, ze dostaniesz material i bedziesz musialła to wykuć, zadna filozofia :], nie jest lekko ale tez nie jest jakos strasznie trudno :)

naila | 2005-09-11
a jak z chemi±? Bardzo dużo trzeba z nij umieć? A czy w ogóle łatwo jest się utrzymać na tych studiach?

studentka | 2005-08-20
ja studiuje biotechnologie zaocznie i wcale nie uwazam zeby material byl jakos okrojony w stosunku do dziennych, jedyne utrudnienie to takie ze trzeba sie wiecej uczyc samemu z ksiazek, a zajecia sa w piatki soboty i niedziele co tydzien wiec to calkiem sporo. Jest dosyc ciezko ale systematyczna wystarczy systematyczna nauka i nie ma problemu.Powodzenia ;)

:):) | 2005-08-07
ja tez studiuje biotechnologie na u¶ , i szczerze powiem ze nie jest łatwo, systematyczno¶ć to podstawa, nie łódĽcie się żę na studiach nie trzeba się uczyć, trzeba sie bardzo dużo uczuć, i jescze więcej czytać, ten kierunek wymaga dużo po¶więcenia, bo materiał na zajęciach jest bardzo okrojony, a mimo to trzeba umieć wszystko, hmmm nie wspominaj±c o sesji...

Trinty Elbereth (po2roku) | 2005-08-04
Skończyłam 2 rok Biotech U¦ dzienne (w tym roku podobno było 8os/1miejsce!! ) na 1 roku przedmioty były bardzo ogólne(chemia ogól,org.,eukarioty,bioróżnorodno¶ć,ostatnio coraz wiekszy nacisk kłada na matme! ) i wiele osób sie rozczarowało,dopiero po2 ma sie jakiekolwiek rozeznanie(genetyka molekularna-najfajniesza,biochemia-najcięższa-egz2-czesciowy,ale wszystko do przejscia:)3 rok wybiera sie przedmioty zależnie od katedry w której piszesz lic(np. markery,toksykologia,embriologia) NIestety biotechnologia medyczna jest prowadzona tylko na uczelniach medycznych!!!!(np.Bydgoszcz) Jeszcze nie wiadomo czy beda jakies konkretne specjalizacje,ale ostrzegam nie ma zwierz±tek(tylko ro¶l i mikroorg.)!Aha oczywi¶cie planuja zrobic Mgr!!!Z tego co widziałam po biologii-zaoczne maja raczej okrojony materiał i w±tpie ze solidnie go przerabiaja,czesto spore partie materiału sami musza wryc z ksi±zek:/

Magda | 2005-08-02
Nio wła¶nie:) ja tez chciałabym dowiedzieć się co¶ więcej na temat biotechnologii ale w trybie zaocznym?? No i oczywiscie jakie s± perspektywy po ukonczeniu tego kierunku?? Opłaca sie wywalić tyle kasy?? Proszę napiszcie cos na ten temat!!

aga | 2005-08-01
A co my¶licie o biotechnologii zaocznie? studiuje kto¶, ciężko jest?

SadButTrue | 2005-07-05
ja wczoraj zdawałam egzamin na biotech. bo mam star± maturę...zapomniałam sobie tylko, że to jest WBiO¶ co sie Ľle skończyło, gdyż nie powtarzalam wogóle materiału z ewolucjonizmu, ekologii itp.badziewi bo stwierdziłam, że bardziej przyda mi sie genetyka, fizjologia itd...niestety na egz. wiekszo¶ć pytań dotyczyła tego czego nie umiałam(botanika-fe):/ chemia była za to prosta...w kazdym razie dobrze, że nowi maturzy¶ci nie maja egzaminów-szczę¶ciarze:)jutro jade zdawac na ¦lAM...oby nikt tam o Darwinie nie słyszał...;) U¶ fajna uczelnia, ale zastanawiam sie czy Uniwerek dobrze wyuczy ludzi na ten akurat kierunek, jakby nie było bardziej medyczny...

U¶-owy student (po 4 latach) | 2005-06-29
Powoli kończę studia na biologii na U¦ i zachęcam wszystkich do skorzystania z mojej rady i wybrania innej uczelni, je¶li chodzi o biotechnologie, biologie i inne. Dlaczego? Wybór przedmiotów w ramach pakietu ECTS to najczę¶ciej fikcja (wydział uruchamia i tak tylko te, na które ma pieni±dze, a nie te, które wybior± studenci). Program biotechnologii (zakres materiału i godziny) jest jeszcze bardziej okrojony niż na biologii (i tak okrojony w stosunku do lat poprzednich i innych uczelni w Polsce). Na dodatek na tym wydziale funkcjonuj± przedmioty, których nie ma na żadnej innej uczelni w Polsce, co niezwykle utrudnia życie, gdy kto¶ chciałby się przenie¶ć na inna uczelnie. Współpraca z innymi jednostkami badawczymi praktycznie nie istnieje (wielu studentów na własn± rękę, uczelnia nie pomaga, znajduje o¶rodki m.in. w Krakowie gdzie robi± prace magisterskie). Nie wspominaj±c o ci±gle fatalnych warunkach lokalowych (nawet obecna rozbudowa ich nie poprawi), kiepskim wyposażeniu laboratoriów (zdarza się, że zamiast odczynnika o kolorze czerwonym studenci dostaj± barszczyk z buraków czerwonych, którym wybarwiaj± chromosomy, bo odczynnik za drogi), wspomniane już robienie żelu 1 na 15 osób, oraz fatalne miejsce U¦ w rankingach ogólnopolskich. To chyba dopełnia cało¶ci. Zostawiam, więc te informacje pod rozwagę przyszłym chętnym.
Student biologii, I roku magisterskich uzupełniaj±cych, U¦ Wydział Biologii i Ochrony ¦rodowiska (po odbyciu licencjatu z biologii na U¦).

patrycja | 2005-06-16
jestem ciekawa jak to jest z tymi studiami stacjonanymi, czy mogę na tej uczelni studiować w pełnym wymierze tzn 3 lata +2 lata, czy tylko 3 Lata

123456