ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Biotechnologia UWM Olsztyn

Uczelnia: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Wydział: Biologii

Kierunek: biotechnologia

Typ: 5-letnie magisterskie dzienne

Tytuł: magister

Informacje: Biotechnologia UWM Olsztyn

Po szczegółowe informacje nt. rekrutacji na kierunek: biotechnologia, na: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, przejdŸ na stronę www uczelni.






Opinie Biotechnologia UWM Olsztyn

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

GDoHNvnZcSLdR | 2012-02-18

Nie robcie lozuidm z mozgu wody. To ci dopiero afera, ze czlowiekowi nie chce sie pracowac. Po drugie, po co obok pani burmistrz stoi facio z mikrofonem i miedli go w dloniach, skoro zadnego pytania nie zadal. Autopromocja, czy co/. Po trzecie, temat sprzed kilku dni nie jest newsem dla tv, chyba, ze garwolinskiej. pozdrawiam.

bbb | 2010-09-29
Ja w czerwcu skonczylam bt i co do studentow biologii dostajacych sie na mgr bt musze przyznac, ze rzeczywiscie sa rożnice miedzy nimi a ludzmi po lic z bt...problemy z obsluga pipet itp. Jednak wszystko jest do przejscia i jest to kwestia tego ze nie maja na licencjacie zajec w labie tak czesto jak biotechnologia. pare cwiczen i jest ok, nie jest tak ze odpadaja bo nie daja rady, moze maja tylko gorsze srednie niz bywalo na biologii. Gorzej jest juz z ludzmi np po bioinzynierii zwierzat... A co do zajmowania miejsc to juz nie przesadzajmy, ja jestem leniem i nie uczylam sie dniami i nocami a jednak na specjalizacje wybrana (bt w med wet) sie dostalam. Lamentujecie jakby 3/4 ludzi na mgr na bt to byli studenci biologii, a przeciez to my po biotechu stanowimy tam zdecydowana wiekszosc. Oczywiscie, ze jest to w jakis sposob niesprawiedliwe ze studiujesz 3lata biotech, meczysz sie na tych zasranych nozach i w ogole, a przychodzi ktos z innego kierunku i zajmuje Ci miejsce, jednak nie robmy z ludzi z biologii glupszych bo wcale nie sa, ich studia sa po prostu troszke inne i maja inne umiejetnosci, ale na bt tez sobie daja rade! Yołsroł napisal(a) ze na mgr dostana sie tylko najlepsze srednie- bez paniki!przeciez to nieprawda-nie slyszalam zeby ktos od nas po lic nie dostal sie tu na mgr...tak na prawde srednia liczy sie tylko przy rozdziale na specjalizacje.

walić_to | 2010-07-17
ale odkrycie...biedni studenci biotechnologii, no patrzcie 100 studentów z biologii odpada na waszym kierunku! nikt wam nie zabronił składać dokumentów na inne kierunki, a sporo osób ma średnie 4,3 z waszego kierunku więc trzeba było się bardziej starać, żeby się dostać na wymarzoną specjalizacje...skoro narzekacie na innych to widać jacy słabi jesteście, trzeba było siedzieć w książkach a nie chodzić i chlać na miasto jak to robicie

yołsroł | 2010-06-06
Zależy na czym jestes... Jeśli uczysz się przeciętnie to może być problem, bo u nas na biotechu ogolnie wszystkie średnie są przeciętne a dostaną sie na mgr tylko i wyłącznie najlepsze średnie ( rzecze Pani z Dziekanatu ;] ) Wieć kochana Biologia welcome tooo a potem odpada bo nie radzą sobie ( słowa doktorów z katedry, którzy śmieją się, iż biologia nawet pipet nie potrafi obsługiwać). w gruncie rzeczy uważam to troche za skandalizujące :D my się trzy lata męczymy, bo jest szczerze na licencjacie cięzko w porównaniu do innych tudzież Prawniczych i Humanistycznych hahaha studiach, którzy nigdy nie mają sesji a ciągłe wakacje... A ne każdy z nas się dostanie na wybraną specjalizację. Także prośba, zastanówice się Ci po ochronie, żywności itp... bo jest ciężej niż u was a miejsca zajmujecie ludziom, którzy przez trzy lata przywykli do nauki i nauki i nauki...

laura | 2010-04-09
A ja mam pytanie odnośnie rekrutacji na studia inżynierskie. Jestem na drugim roku uczę się przeciętnie i bardzo zależy mi na specjalizacji biotechnologii. Jak myślicie poradzę sobie? Pomyślałam, że zapiszę się na specjalizację mleczarską i biotechnologię, jaką mam szansę, że jednak przydzielą mnie na biotechnologię? Czy jednak więcej osób idzie na mleczarstwo? A czy już po rekrutacji jest możliwośc przeniesienia się na inną specjalizację? Będę wdzięczna za informacje ;)

piotrek | 2009-10-24
hej! Mam pytanko odośnie przyjęć na specjalizację biotechnologia w medycynie weterynaryjnej, a mianowicie chodzi mi o to, czy przyjmują na nią tylko studentów biotechnologii, czy też innych kierunków np:absolwentów weterynarii:)

kkk | 2009-07-30
Moje pytanie dotyczy bt przemysłowej, chodzi mi o warunki laboratoryjne, kadrę, przedmioty, jednym słowem wszystko. Piszcie bo jestem ciekawy opinii.

xXx | 2008-06-10
Kierunek jak i wydział bardzo fajny, na ćwiczeniach nie da się nudzić ( kochane żabki :D ) ogólnie studia były by zajebiste gdyby nie jeden przedmiot a raczej jego prowadzący. Chodzi o już wspomnianą dr Krystynę W*** z NOŻy. Okazuje totalny brak szacunku dla studentów. Poniżanie i przerywanie wypowiedzi to u niej norma. Potrafiła zrobić z siebie męczennika pomimo, że sama była epicentrum zła. No cóż jakoś się przetrwało ten terror ale w sumie tak patrząc na historie budynku tego wydziału trudno się dziwić jej zachowaniu :)

gosia21211 | 2008-06-03
Ja chcę się podzielić odnośnie specjalizacji w medycynie wet. Wbrew panującym poglądom nie jest bardzo wiele nauki i nie ma się kontaktu ze zwierzętami to jest specjalizacja nastawiona na diagnostykę chorób chociaż nie tylko z takiej tematyki pisane są prace (niektóre osoby piszą na farmakologii czy z genetyki). Z tego co się orientuje szanse dostania się do pracy w firmie farmaceutycznej są takie same jak po przemysłowej.

iwcia | 2008-05-25
Myślę, że po tym wydziale dostaniesz pracę w firmie farmaceutycznej, jednak musiałabyś chyba wybrać specjalność:biotechnologia przemysłowa. Jednak najlepszym wyjściem bedzie jak będziesz studiować biotech. na Akademii Medycznej, bo właśnie tam bardziej przygotowują studentów do pracy jeśli chodzi o zdrowie człowieka.

Martyna | 2008-05-18
Hej. Mam jeszzce pewne obawy jesli chodzi o ten kierunek. Po ukonczeniu studiów i po obronie pracy magisterskiej interesuje mnie dokladnie praca w firmie farmaceutycznej. Czy ten wydzial przygotuje wlasnie do takiej pracy?? Prosze o pomoc

white_e | 2008-03-18
Mi biologia komórki też bardzo sie podobała, ogólnie polecam zdanie go w pierwszym terminie;) Jeżeli chodzi o przedmioty to zajrzyj strone wydziału i spr http://www.uwm.edu.pl/wbiol/kierunki/biotechnologia_informator3a.php, bo chyba idziecie trochę innym programem. W każdym razie na II roku są praktycznie same, szeroko pojęte laboratoria.

iwcia | 2008-03-16
Biologia komórki to nawet ciekawy przedmiot jest. A jaką macie chemię na drugim roku? I mniej więcej jak możesz to napisz jakie przedmioty są. I czy dużo laboratoriów? Z góry dzięki.:)

white_e | 2008-03-15
Może nie tyle najciężej (dla mnie była chyba najłatwiejsza sesja;), co najwięcej osób w niej odpada, bo to pierwszy rok itp.. Po drugie to są takie przedmioty jak biofizyka i biologia komórki - najwięcej na tym poległo. O ile na ten drugi można się nauczyc, o tyle biofizyka jest raczej kwestią osoby niż wiedzy.

iwcia | 2008-03-15
Cieszę się, że to jednak nie są studia techniczne, tak mi mówili znajomi, którzy nie studiują tego kierunku. A ja widząc jak jest ciężko też tak zaczęłam myśleć. Zwłaszcza, że przedmioty nie za bardzo mi odpowiadają. Ale Ty przecież studjujesz dłużej ode mnie, więc lepiej się na tym znasz. Jeszcze raz dzięki:) Ps: Czemu uważasz, że ten semestr będzie najgorzej zaliczyć?

white_e | 2008-03-13
Studia z każdym rokiem robią się ciekawsze, ale też bardziej wymagające... Choc o promocję, póki co było najgorzej w drugiej sesji, czyli tej przed Tobą;). Nie jest to kierunek techniczny tylko przyrodniczy, po ukończeniu pierwszego stopnia masz tytuł licencjata, a nie inżyniera. Więcej o tym jak wyglądają bieżące problemy naszego kierunku można poczytac na forum (nieoficiajlnym) http://www.e-biotechnologia.pl/uwm/portal.php.
Jeżeli chodzi o pracę to polecam forum biotechnolog.pl, ale możliwości pracy poza labem jest nie wiele. Jeżeli chcesz coś więcej o wecie o to raczej nie tutaj, nie będziemy off-topów robic;) white_e@o2.pl

iwcia | 2008-03-13
Dzięki za odpowiedź. Jednak ja nie chcę cały czas pracować w laboratorium... Jeśli możesz proszę napisz mi jakie są przedmioty na drugim roku, bo pierwszy semestr był dość trudny, ale przede wszystkim nudny, a drugi jest już tragiczny. Czy to prawda, że to są studia techniczne? Acha i proszę napisz mi coś o weterynarii na UWM. Biorę już pod uwagę wszystkie możliwości.

white_e | 2008-03-11
Hehe... W takim razie raczej nie rozwieje Twoich wątpliwości, bo sam jestem na II roku;) Ale myślę, że po tej specjalizacji to większość kontaktu ze zwierzętami(jeżeli takowy wogole zajdzie) będzie opierała sie na zasadzie królika doświadczalnego - eksperymentator:) Jeżeli chodzi o pracę to myślę, że pracodawcy rzadko zwracają uwagę na specjalność. Biotechnolog w Polsce jest traktowany jako ktoś do pracy laboratoryjnej, co by laborant nie powiedzieć;), czyli jakieś mikrusy, analizy próbek itp.

iwcia | 2008-03-01
Z podanych przez Ciebie specjalności interesuje mnie biotechnologia zwierząt lub w medycynie weterynaryjnej. Jeśli możesz to napisz mi czym konkretnie specjalista w danej dziedzinie się zajmuje i jak z pracą po tych specjalizacjach. Pragnę zaznaczyć, że jestem dopiero na pierwszym roku, ale wolę wiedzieć wcześniej, bo interesuje mnie praca ze zwierzętami(nie poszłam na weterynarie i trochę żałuje). Z góry dzięki.:)

white_e | 2008-02-24
Specjalności na UWM jest 5: biotechnologia: w med. wet., przemysłowa, roślin, zwierząt i najnowsza środowiskowa. Jest to też napisane w informatorze do rekrutacji. Specjalności te dotyczą oczywiście studiów magisterskich. Na licencjacie nie ma żadnych specjalności.

12345