ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Opinie i komentarze Biotechnologia ZUT Szczecin

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

PanKracy | 2008-10-28

Ogórki to faktycznie SGGW i dr hab. W. Pląder, ale jeśli chodzi o sałatę i szczepionke w niej to raczej Gdańsk... Myślę, że krytyka WBiHZ AR Szczecin to słowa osób które nie za bardzo się odnajdują z tym zawodem w przyszłości. Jeżeli nie wiecie co można robić po biotechnologii, czym się zajmować, gdzie pracować i z czego żyć jest wiele innych dziedzin. SGGW też nie jest idealne, kto był ten wie...

Basia | 2008-10-13
Co do publikacji to sprawdź sobie w bazie Scopus jakie impact factorowane są prace pracownikow wydziału. A się zdziwisz !!!

Kziuk | 2008-10-07
A Zachodniopomorskie Noble? Dostało dwóch genetyków: prof. Masojc i Kmieć

ex-stu-dentka | 2008-10-05
Hehe, co za pytanie czy są jakieś publikacje na NCBI!! Są tam oraz w innych miejscach. Każda uczelnia ma profesorów a oni muszą publikować gdzieś przecież. Ale trzeba przyznać że do SGGW nam daleko.

ula | 2008-10-03
no przeciez ze sa w NCBI. przeciez kazdy doktor ma do wykonania jakis projekt i musi to zostac opublikowane. wiec jak najbardziej sa publikacje w NCBI naszych naukowcow.

studentka | 2008-09-30
za srednia 4,8-5,0 jest 370 zł bez wzgledu na to na ktorym roku jest student!

. | 2008-09-24
A jakie są ważne osiągnięcia AR w dziedzinie biotechnologii? O SGGW było kilka lat temu głośno np. w związku z sałatą, ogórkami. A co takiego odkryli naukowcy AR? Są jakieś publikacje w NCBI?

Mania | 2008-09-12
Zanim niunia napiszesz to sprawdz. Po pierwsze popatrz może na ilość stypendiów i studentów? Politechnika szczecińska dostała 30 stypendiów na każdy kierunek tak więc wypada 5 stypendiów na każdym kierunku a my 21 na biotechnologie!!!
Po drugie jak wszystkie uczelnie, które mają biotechnologie rolniczą dostały ją to pytam gdzie jest: SGGW (nie zaprzeczysz, że mają biotechnologię?); Uniwersytet Rolniczy w Poznaniu, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski?(jak przeczytasz to jest tam tylko matematyka! a gdzie biotechnologia? przecież twoim zdaniem wszyscy dostali). Jak się podaje link do strony internetowej to trzeba go umieć przeczytać!!!

Z biotechnologii stypendia ministra na akademii miało dużo osób!!!
Oczywiście stypendia też wyssałaś z palca. Podaje jakie są!!!
maksymalne stypendium socjalne na AR:
- dla studenta I roku wynosi 280,00 zł
- dla studenta II do V roku wynosi 352,00 zł
więć gdzie to twoje 500 zł?
Nie wspomne on stypendium naukowym, gdzie znowu minełaś się z prawdą!!!

niunia | 2008-09-09
maksymalner stypedium za srednia 5,0 to koło 300, najwyzsze socjalne to koło 600. na rolniczej, na polibudzie jest odwrotnie. Na stypendium ministerialne potrzeba miec wybitbe osiagniecia POZASTUDYJNe czyli publikacje, studiowac 2 kierunki jednoczesnie na piątkach itd. Nie znam nikogo kto dostałby to stypendium więcej niż dwa razy, na biotechnologii nie znam nikogo kto by takie stypendium ministerialne miał.

Kierunki zamawiane? polibuda dostała ich 5, poza ar w krakowie i lublinie maja je akademia techniczno-humanistyczna, sggw, wyzsze szkoly zawodowe z sanoka, glogowa, chełma, kalisza, wyższa szkoła ekologii i zarządzania, uniwerek warminsko-mazurski (uznawany za najslabszy w polsce), uniw. szczecinski,
Sukces? Prawie wszystkie uczelnie oferujace biotechnologie dostaly ten kierunek zamawiany. Link: http://www.nauka.gov.pl/mn/_gAllery/40/50/40506/Lista_uczelni_Kierunki_zamawiane.pdf

Mania | 2008-08-30
Słuchaj Niunia ty nie masz zielonego pojęcia skąd uczelnie i na jakich warunkach daja stypendium. Żadna państwowa uczelnia nie możliwości dania stypendium zdolnym studentom poza tymi, na które pozwala prawo. Pieniądze państwowe mogą być wydawane tylko zgodnie z ustawą . Zdolni studenci dostają stypendia naukowe i ministerialne. Jak jesteś taka zdolna to pewnie takie stypendium masz. A to faktycznie sukces uczelni, że ministerstwo zamawia studia. Oprócz naszej uczelni biotechnologie rolnicza otrzymały dawna AR Lublin Oraz dawna AR w Krakowie.

niunia | 2008-08-29
to super, szkoda ze wydzial sam nie pomysli o stypendiach dla zdolnych, bo na razie za wiejskie pochodzenie mozna i chorych rodzicow mozna dostac jakies 2 razy wiecej stypendium niz za solidne studiowanie. Taka polityka uczelni uczy studentow malkontectwa, ukrywania dochodow i lenistwa.

Kaziu | 2008-08-28
Można dostać 1000 zł stypendium na naszej uczelni. Uczelnia wygrała kierunek zamawiany.

Mania | 2008-08-28
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach projektu unijnego przyznało Akademii Rolniczej w Szczecinie środki na stypendia dla studentów kierunku biotechnologia.

Najlepsi studenci przyjęci w tym roku na biotechnologię (21 osób) będą otrzymywać przez cały okres studiów stypendium w wysokości 1000zł miesięcznie (oprócz tego przysługiwać będą im także inne formy pomocy materialnej dostępne w uczelni).

ja | 2008-07-31
Dobra uczelnia, ot co! Szkoda, że łaczy się z polibudą i zmnienia w uniwerek (większa kasa). Miejmy nadzieję, że tylko z nazwy...

Obio | 2008-06-14
Buziunia a może jednak napiszesz jaką to masz super pracę po biotechnologii z AR? Jestem bardzo ciekawy bo tak jak wcześniej pisałem z mojego rocznika nikt takiej super nie znalazł, sami przedstawiciele medyczni i pracownicy sanepidów za maks 1400 brutto. A co do dorobku to zamiast patrzeć na ilość warto spojrzeć na jakość. Czyli ile tych publikacji dotyczy stricte biotechnologii a ile hodowli zwierząt i szeroko rozumianej zootechniki (bo 90 kadry to tak naprawdę zajmuje się zootechniką).

buziunia do niuni | 2008-06-13
nie wiem kim Ty jestes niunia ale piszesz nie prawde. Biotechnologia na Akademii Rolniczej ma akredytacje na 5 lat!!!!!!! i oceniali ją wybitni eksperci z Polski!!!!! np. na podstawie dorobku naukowego!
Niestety nie każda uczelnia może się tym poszczycić! pa niunia

niunia do buziunia absolwent | 2008-06-10
1 akredytacja po ciężkich bojach i jak zwykle tylko na rok
2 majac super prace jestes jednym z 10 moze absolwentow ktore w 10 letniej historii tego kierunku trafily tam, gdzie biotechnolog trafiac powinien
3 uniwerek jest w rankingach polskich uczelni przedostatni i to od lat. przyjrzyj sie gdzie jestesmy w rankingach polskich biotechnologii

Obio | 2008-06-05
Buziunia a możesz napisać jaką to super pracę masz po biotechnologii? Sam też jestem absolwentem i jakoś ode mnie z roku nikt takiej super nie znalazł. Albo przedstawiciele medyczni, ale sanepidy i inne takie za 1400 brutto. I porównywanie AR do US jest raczej nie na miejscu. Jeżeli już mamy się porównywać to do AR w Poznaniu lub SGGW. A co do kadry, to rzeczywiście dorobek jest duży, ale zamiast patrzeć na ilość może warto spojrzeć ile z tego jest stricte związana z biotechnologią a nie zootechniką.

Mania | 2008-06-01
Zastanawiam się skąd niunia ma takie informację?Chyba nie należała do najpilniejszych studentek, wiedza jak widać zerowa. Jak Ci było tak źle to dlaczego nie poszłaś na inną uczelnię? Aż 5 lat studiów potrzeba było Ci żeby dojść do tych wniosków? A co do kadry to sprawdź w bazie Scopus jaki dorobek uznany na świecie mają pracownicy Wydziału. Pozdrawiam

Ja | 2008-05-28
\Fakt w Szczecinie pracy nie ma dla biotechnologów. Ale wszędzie jest dla zootechników, co mnie trochę dziwi.\

Tak, pracy dla zootechników straaasznie dużo jest w Szczecinie?. To może pokażesz mi gdzie, bo jakoś nie widac ofert. Poza szczecinem owszem, dolnośląskie, warmińsko-mazurskie. A u nas lipa jaka była taka jest. Za to za granica jest mnóstwo ofert dla pracownikó z każdej branży. A jak sie studia nie podobają to won na uniwerejk, tam się nauczycie o wiele mniej, ale za to jacy dumni bedziecie bo hodowli nie było. Biotechnologia, jak sama nazwa wskazuje mopiera się na najnowocvześniejszych technologiach wykorzystywanych u organizmów zywych, a więc roślinki i zwierzeta. A gówno sie nauczycie jak nie bedziecie znali fizjologi gatunku, którym sie zajmujecie. Zdobycze biotechnologii wykorzytuje się głownie w hodowli zwierząt (polimorfizm genów w selekcji, transgeneza białek mleka w leczeniu ludzi itp) i rozlin (gatunki odporne na choroby). Więc najpierw się zastanówcie co chciecie robić w zyciu i jak ma wyglądac praca, bo biotechnolog MUSI sie znac i na hodowli zwierzat i roślin, co prawda w mniejszym stopniu niż zootehcnik, ale jednak.

1234567