ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Targi EuroLab 2010 już w marcu - sprawdź wyjątkowe punkty programu

Targi EuroLab 2007Szanse i wyzwania związane z biopaliwami, certyfikowane warsztaty na temat metrologii chemicznej, dzień kariery, a także wyjątkowa konferencja przygotowana przez Centralne Laboratorium Kryminalistyczne KGP - to tylko niektóre punkty wyjątkowego w tym roku programu Targów EuroLab. XII Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych odbędą się w dniach 3-5 marca 2010 roku w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie.

W jaki sprzęt wyposażyć laboratorium? Jakie nowości pojawiły się na rynku? Jakie są aktualne dokonania badawcze? Z jednej strony na targach będzie można zapoznać się z ofertą wystawców i uczestniczyć w biznesowych spotkaniach, z drugiej - zapoznać się z aktualnymi osiągnięciami naukowymi oraz wziąć udział w konferencjach, seminariach i szkoleniach prowadzonych przez ekspertów z branży. Tematyka targów obejmie 3 główne sektory: analitykę chemiczną, Life Science oraz metrologię, a ponad 100 wystawców zaprezentuje niemal wszystko co jest niezbędne do właściwego wyposażenia laboratoriów różnych typów - od akcesoriów i odczynników chemicznych, po profesjonalny sprzęt laboratoryjny.

Akredytacja i toksykologia sądowa

Tegoroczny program targów będzie bogaty tematycznie. Można w nim znaleźć zarówno pozycje dotyczące nowoczesnej chemii analitycznej w gospodarce innowacyjnej, akredytacji laboratoriów, wyników badań laboratoryjnych w opiece medycznej, jak i możliwości związanych z biobaliwami, a także zastosowaniem analityki chemicznej w geologii i ochronie środowiska. Wyjątkowym punktem programu będzie konferencja „Wykorzystywanie metod analitycznych, pomiarowych i porównawczych w kryminalistyce” organizowana przez Centralne Laboratorium Kryminalistyczne KGP przy współpracy z Instytutem Ekspertyz Sądowych w Krakowie oraz Biurem Badań Kryminalistycznych Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Trzecia z sesji konferencji będzie dotyczyć tzw. dopalaczy, czyli różnorodnych preparatów, które mają być legalną i bezpieczną alternatywą dla kontrolowanych substancji psychotropowych i środków odurzających. Ponadto na uwagę zasługuje fakt, że jeden z wykładów przygotowanych przez Instytut Ekspertyz Sądowych w Krakowie poprowadzi dyrektor tej instytucji dr hab. Maria Kała - niekwestionowany autorytet w dziedzinie toksykologii sądowej.

Z "życia" biopaliw
Interesująco zapowiada się minisympozjum Biopaliwa - szanse i wyzwania organizowane przez Polską Federację Biotechnologii ostatniego dnia targów. W programie minisympozjum znajdą się tematy:
* Biotechnologiczne wytwarzanie paliw ciekłych i gazowych; prof. dr hab. inż. Krzysztof W. Szewczyk, Politechnika Warszawska
* Genetyczne ulepszanie roślin do produkcji biopaliw; prof. dr hab. Stanisław Karpiński, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego
* Analiza cyklu życia biopaliw; dr inż. Aleksandra Filip, Instytut Paliw i Energii Odnawialnej
* Zastosowanie biopaliw do zasilania silników spalinowych; dr hab. inż. Andrzej Piętak, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.

Certyfikowane warsztaty i jobvector career day

Osoby zainteresowane podniesieniem kwalifikacji zawodowych, będą mogły wziąć udział w certyfikowanych warsztatach na temat metrologii chemicznej TrainMiC® organizowanych przez Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Warsztaty poświęcone będą zagadnieniu walidacji i spójności pomiarów chemicznych, a ich uczestnicy mogą otrzymać międzynarodowy certyfikat (certyfiakcja TÜV ISO_9001) podpisany przez przedstawiciela Komisji Europejskiej, prof. dr Philipa Taylora oraz Koordynatora Programu TrainMiC® w Polsce prof. dr hab. Ewę Bulską.

Ponadto na trzeci dzień targów został zaplanowany jobvector career day (dzień kariery), którego organizatorem jest portal pracy dla naukowców www.jobvector.pl. W ramach jobvector career day m.in.: stoisko kariery z najnowszymi ogłoszeniami pracy nie tylko z rynku polskiego, prezentacja największych w Polsce przedsiębiorstw z branży Life Science, a także możliwość bezpośredniej rozmowy z przedstawicielami firm odpowiedzialnymi za rekrutację pracowników.

Punkty edukacyjne dla diagnostów

W tym roku diagności laboratoryjni uczestniczący w wykładach towarzyszących targom, będą mogli uzyskać w sumie 19 punktów edukacyjnych (8 pierwszego dnia, 8 drugiego dnia i 3 ostatniego dnia targów). Przed wejściem do sal seminaryjnych  w miejscu oznaczonym „Punkty edukacyjne", będą dostępne formularze potwierdzenia uczestnictwa w wykładach. Osoby zainteresowane otrzymaniem punktów edukacyjnych, powinny zabrać ze sobą na wykład dwa egzemplarze potwierdzenia i wypełnić je. Wypełnione formularze należy oddać po wykładzie osobie znajdującej się w  miejscu oznaczonym: Punkty edukacyjne (przy sali wykładowej).

Informacje praktyczne - wstęp bezpłatny dla zarejestrowanych on-line

Wszystkich zwiedzających obowiązuje rejestracja - na miejscu lub on-line na www.rejestracja.targieurolab.pl (rejestracja on-line aktywna jest do dnia 1 marca do godz. 13.00). Wstęp bezpłatny dla osób zarejestrowanych on-line, posiadaczy Karty MT Polska, posiadaczy zaproszeń na targi. Ponadto zarejestrowani on-line oraz posiadacze Karty MT Polska będą mogli bezpłatnie otrzymać katalog Targów EuroLab 2010.

Godziny otwarcia targów:
- środa i czwartek: 9.00-16.00
- piątek: 9.00-15.00.

Więcej informacji: www.targieurolab.pl

Dojazd

Przez trzy dni (3, 4 i 5 marca) będzie kursować co pół godziny bezpłatny autobus targowy na trasie Dworzec Centralny PKP - Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska. Odjazd spod Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki (od ul. Emilii Plater). Pierwszy kurs autobusu o godzinie 8.30 (następne o: 9.00, 9.30, 10.00, itd.). Drogę powrotną będzie można odbyć również autobusem targowym. Inne środki komunikacji

Pociąg Kolei Mazowieckich - kierunek na Otwock, Pilawę lub Dęblin z dworca Warszawa Śródmieście lub Warszawa Wschodnia. Osobom spoza Warszawy najwygodniej będzie dokonać przesiadki na stacji Warszawa Wschodnia. Stacja końcowa - Warszawa Gocławek znajduje się w odległości około 700 metrów od Centrum MT Polska.

Autobus miejski - z centrum Warszawy linie: 514, 515, 520, z Ronda Wiatraczna: 115, 173, 183, 315, z Dworca Warszawa Wschodnia PKP: 115 i 315.

Kontakt
Organizator: MT Targi sp. z o.o. sp.k
Tel.: + 48 22 / 529 39 00, e-mail: lab@mttargi.pl