ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

W Poszukiwaniu Tej Złotej

W Poszukiwaniu Tej Złotej - Ogólnopolski Konkurs na Projekty BadawczeZ końcem lutego 2008r. upływa termin nadsyłania zgłoszeń na projekty badawcze do konkursu organizowanego przez firmę farmaceutyczną Adamed. Konkurs ten jest częścią Programu "W Poszukiwaniu Tej Złotej - Ogólnopolski Konkurs na Projekty Badawcze", skierowanego do środowisk naukowych w całej Polsce.

Częścią Programu był cykl spotkań informacyjnych na uczelniach wyższych w całym kraju, przybliżających ideę programu i założenia konkursu. Spotkania te zakończyły się w styczniu br., docierając do kilkuset naukowców zainteresowanych wzięciem udziału w konkursie na projekty badawcze.

Przedstawiciele Organizatora konkursu, firmy Adamed, spotkali się w 11 głównych ośrodkach akademickich z naukowcami z dziedzin medycznych, farmaceutycznych, biologicznych i biotechnologicznych. Na zaproszenie firmy przybyli pracownicy naukowi z Uniwersytetów, Akademii Medycznych, Politechnik, Instytutów Polskiej Akademii Nauk oraz Akademii Rolniczych. Spotkania te były okazją do bezpośredniej rozmowy z inicjatorami i pomysłodawcami programu.

"Organizując spotkania, doświadczyliśmy ogromnej przychylności i pomocy ze strony władz akademickich, zainteresowanych nawiązaniem współpracy z polskim przemysłem. Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc. Wielokrotnie podkreślano w rozmowach z nami, iż taka inicjatywa jest ważnym krokiem ku zacieśnianiu związków pomiędzy grupami badawczymi z ośrodków naukowych a przemysłem. Dzięki spotkaniom mieliśmy również szansę zaprezentować prowadzone już w naszej firmie innowacyjne projekty badawcze oraz odpowiedzieć na wszelkie pytania związane z Programem." - mówi Małgorzata Korpusik, Dyrektor ds. Badań i Rozwoju firmy Adamed.

Cykl rozpoczął się w połowie listopada 2007 r. od spotkania na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Kolejne spotkania odbyły się we Wrocławiu (Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN), Krakowie (Uniwersytet Jagielloński), Lublinie (UMCS), Białymstoku (Akademia Medyczna), Gdańsku (Okręgowa Izba Lekarska), Katowicach (Śląski Uniwersytet Medyczny), Rzeszowie (Uniwersytet Rzeszowski), Łodzi (Akademia Medyczna), Poznaniu (Akademia Medyczna) oraz Szczecinie (Uniwersytet Szczeciński).

Informacje o spotkaniach zamieszczane były na stronie internetowej konkursu www.konkurs.adamed.com.pl, na której znajdują się również wszelkie informacje o programie, wraz z regulaminem oraz wzorem zgłoszenia. Tym, którzy nie uczestniczyli w spotkaniach, a są zainteresowani konkursem, organizator umożliwia kontakt za pośrednictwem skrzynki kontaktowej zamieszczonej na stronie internetowej.

Program „W Poszukiwaniu Tej Złotej – Ogólnopolski Konkurs na projekty Badawcze” został objęty patronatem honorowym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Patronami medialnymi programu są: Świat Nauki, gazeta.pl oraz emedyk.pl.

Adamed – lider na polskim rynku leków nowej generacji dla wielu grup terapeutycznych m.in. kardiologii, psychiatrii, pulmonologii, ginekologii i leczeniu infekcji dróg moczowych. Firma jest właścicielem dwóch dużych zakładów produkcji leków: w Pieńkowie koło Warszawy i w Ksawerowie na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W roku 2004 Adamed uzyskał rejestrację FDA (Komisji ds. Żywności i Leków) dla nowego produktu o nazwie Colpexin – innowacyjnej terapii, która stanowi przełom w leczeniu nietrzymania moczu u kobiet. Od grudnia 2003 roku leki Adamedu dostępne są na rynkach Unii Europejskiej. Pierwszym krajem eksportowym firmy była Chorwacja. W 2007 roku wartość eksportu leków firmy wyniosła ponad 7 mln Euro, co stanowi ponad 26% wzrost w stosunku do roku ubiegłego. Od 2006 roku działa przedstawicielstwo Adamedu na Ukrainie, która jest siódmym rynkiem eksportowym Adamedu w Europie.

Misją firmy jest poszukiwanie nowych terapii na choroby cywilizacyjne, takie jak: nadciśnienie tętnicze, cukrzyca oraz nowotwory. Adamed intensywnie rozwija swoje działy badawcze, inwestując w sprzęt laboratoryjny i szkolenie polskich naukowców.

W ciągu ostatnich siedmiu lat Adamed przeznaczył ponad 93 mln złotych na badania ukierunkowane na opracowanie nowego leku oryginalnego. W tym czasie w laboratoriach firmy opracowano ponad 20 patentów na własne formuły leków. Firma ze 100% udziałem kapitału polskiego powstała w 1986 roku. Funkcję Prezesa Zarządu pełni Maciej Adamkiewicz.

Dodatkowych informacji udziela:
Marta Trzepla
On Board Public Relations
tel: +48 (022) 321 51 00
tel. kom. 0 602 272 859
e-mail: mtrzepla@onboard.pl

Informacja prasowa On Board Public Relations Sp z o.o

Komentarze

Obserwator | 2008-05-20 23:56:33
Kilka artykułów branżowych o nowy członku zarządu adamedu:

http://www.google.com/search?q=cache:m5kgXp4mU-4J:www.liderzymedycyny
.pl/showpdf.php3Farticle_id3D757226filename3Dpersonalia.pdf26priority3D1
+Piotr+BC582aszczyk&hl=pl&ct=clnk&cd=2&gl=pl

http://www.rynekzdrowia.pl/artykul,623.html

http://www.pulsmedycyny.com.pl/index/archiwum/8421,piotr,bC582aszczyk,wraca.html

Przyjaciele wspierają przyjaciół...?