Warsztaty Proper Medical Writing 2009
ig | 2009-09-03
Ruszają warsztaty Proper Medical Writing. Ich celem jest dostarczenie merytorycznej i praktycznej wiedzy z zakresu pisania prac naukowych i publikowania w europejskich i światowych anglojęzycznych czasopismach medycznych. Konferencja na odbędzie się w Warszawie 27-28 listopada 2009 i w Krakowie 11-12 grudnia 2009 roku.
Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie opłaty za warsztaty (jeden lub dwa dni) oraz znajomość języka angielskiego, który jest językiem konferencji. Wykształcenie medyczne nie jest wymagane.
Cykl spotkań jest efektem rosnącego zainteresowania lekarzy tym obszarem pracy naukowej i jednoczesnym brakiem narzędzi umożliwiającym zdobycie specjalistycznej wiedzy na terenie Polski.
Program warsztatów obejmuje wiedzę z zakresu tworzenia abstraktów, redagowania i korekty prac, poprawnego stosowania *medical english*, jak również przygotowania *medical posters* oraz ustnych prezentacji. Konferencja będzie składała się z części teoretycznej i praktycznej. Uczestnicy będą mieli szansę pracować pod okiem doświadczonych praktyków i lekarzy publicystów. Zajęcia praktyczne będą odbywały się w małych grupach, będą miały interaktywny charakter a każdy z uczestników będzie pracował w oparciu o case studies.
Proper Medical Writing jest projektem edukacyjnym, którego celem jest zwiększenie konkurencyjności polskich lekarzy i publicystów w zakresie pisania prac naukowych i przeprowadzania wystąpień. Warsztaty odbędą się w największych miastach Polski i poprowadzą je doświadczeni praktycy z Europy Zachodniej.
Językiem projektu jest język angielski.
Więcej informacji na www.propermedicalwriting.pl
Aktualizacja, 2009-10-21
W dniach 16-17 października odbyło się szkolenie w ramach projektu Proper Medical Writing dla lekarzy zaproszonych przez firmę Novartis Polska.
Październikowe warsztaty i wykłady miały na celu doskonalenie umiejętności z zakresu pisania prac naukowych, pisania abstraktów, tworzenia plakatów konferencyjnych, prowadzenia wystąpień ustnych.
Poniżej kilka cytatów z kwestionariusza wypełnionego przez uczestników po zakończeniu szkolenia.
Co uważają Państwo za wartościowe w przebytym szkoleniu i dlaczego? Co powinniśmy zmienić, aby lepiej spełnić Państwa oczekiwania i w jaki sposób?
- Uważam, że takie spotkania powinny się odbywać się cyklicznie, raz w roku lub raz na dwa lata
- To niezwykle cenne doświadczenie - nigdy w mojej dotychczasowej drodze edukacyjnej nikt nie pokazał mi teoretycznych podstaw Medical Writing - a ucząc się samemu droga jest dłuższa i popełnia się wiele niepotrzebnych błędów
- Duża ilość praktycznych wskazówek
- Profesjonalny sposób prowadzenia warsztatów
- Wykładowcy anglojęzyczni, mówiący zrozumiałym angielskim
- We wszystkich częściach powiedziano wiele cennych wskazówek, o których (pomimo pisania prac i plakatów) wcześniej nie wiedziałam Wykłady i warsztaty zwróciły uwagę na rzeczy, które wcześniej wydawały się bez znaczenia
- Doskonałe przygotowanie wykładowców
- Proste i zrozumiałe przedstawienie podstawowych, ale niezbędnych zasad dotyczących przygotowania posteru i przygotowania wystąpienia ustnego
- Bardzo wartościowe były w szczególności ćwiczenia praktyczne, na bieżąco uzupełniane były wszystkie wątpliwości, nieprawidłowości.
- Warsztaty pozwoliły praktycznie wcielić w życie zalecenia z wykładów
- Wszystkie zajęcia były bardzo przydatne gdyż miały interaktywny charakter. Wykładowcy, szczególnie John, przedstawiali problemy w sposób niezwykle sugestywny i przekonywujący. Również przygotowanie slajdów i posteru było zwróciło moją uwagę ku zupełnie nowym możliwością.
W ramach projektu Proper Medical Writing powstała również strona do tworzenia oraz druku plakatów konferencyjnych www.plakatkonferencyjny.pl. A w niedalekiej przyszłości autorzy projektu planują merytoryczne wsparcie osób pracujących nad konkretnymi tekstami naukowymi.
Źródło: informacja prasowa